Arktída sa topí neuveriteľnou rýchlosťou ...
Vraj by sa arktický ľad mohol do 10 rokov úplne roztopiť, keďže sa topí omnoho rýchlejšie ako sa predpokladalo. Takisto rýchlo mizne aj grónsky ľadovec, po jeho celkovom roztopení stúpne hladina morí o cca 7 metrov!
Neviem si predstaviť, čo bude nasledovať, aký to bud mať dopad na prímorské krajiny a následne na vnútrozemie. Jedno je ale isté, mnohé merania dokazujú, že je to realita, ľady sa topia, voda stúpa a logicky teda zaniknú mnohé známe oblasti akými sú napríklad prekrásne Benátky. Čas letí, preto si tam urobte výlet a nafťte čo sa dá aby aj naši potomci videli, ako boli za našich čias krásne...
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára