Moje prvé stretnutie s blogerkou Kitty a jej sestrou Vlaďkou!
Približne kilometer južne od Piešťan v rekreačnej oblasti Sĺňava sa nachádza liečebný hotel Máj.
Tu sa lieči reuma, artróza, dna, ischias, osteoporóza, predčasné opotrebovanie kĺbov (kyčle), roztrúsená skleróza, poúrazové stavy či stavy po operáciach chrbtice alebo kĺbov. Skoro všetky procedúry sa na základe odborného lekárskeho vyšetrenia vykonávajú priamo v hoteli, takže sa netreba nikam presúvať. Akurát procedúry v termálnom bazéne a v bahne sa robia mimo hotela, kam klientov odvezie hotelové auto.
Ak si chcete urobiť výlet do blízkeho okolia, v dohodnutý čas vás odvezie a aj nazad privezie hotelové auto - odvoz je zahrnutý v cene ubytovania tak, ako aj použitie krásneho modrého bazénu s príjemne teplou vodou.
Hotel má bezbariérové dvojlôžkové a jednolôžkové izby s príslušenstvom ale ponúka aj apartmány či väčšie izby pre rodiny. Hotel je vlastne celý bezbariérový. Každá izba má svoj balkónik s pekným výhľadom na okolie a z každej izby je možné pripojiť sa bezplatne na internet - ak teda máte so sebou svoj notebook. Ak ho nemáte nevadí, vo vstupnom vestibule si môžete zasurfovať koľko len chcete.
Útulné a čisté výťahy vás pohodlne vyvezú na vaše poschodie, kde vás opäť privíta čistota a príjemné prostredie. Ak ale radšej chodíte pešo, máte možnosť prejsť sa po schodoch opatrenými čistými a peknými kobercami.
Moja izbička bola jednoposteľová s kúpeľňou (sprcha + wc), bol v nej aj televízor - akurát už staršieho typu, takže mal už svoje "muchy". Na balkóne bol stolík a drevené pohodlné kreslo, takže som si mala kde zapáliť svoju prepotrebnú cigaretku. Ale jedno je pravda, za tých pár "hodín" čo som tu bola, fajčila som omnoho menej.
Jediné, čo by hotel potreboval sú zrejme financie na opravy či potrebné rekonštrukcie. Kovové zábradlie na balkóne už načala hrdza, počas dažda prší aj tam kam by nemalo, lino na balkóne by pýtalo vymeniť a obklad zadnej časti budovy poctivo opadáva. V kúpelni sú relatívne dobré vodovodné batérie, však vodný kameň ich poctivo špatí. A to by snáď stačil vhodný čistiaci prostriedok. Taktiež vybavenie izbičky je už vo veku, kedy sa patrí vykať.
Personál v hoteli bol skutočne veľmi milý - či už na recepcii alebo v jedálni. Jedlo bolo síce klasika, zato chuťovo bolo vynikajúce, mäsko makučké a porcie primerané. Polievku ste si mohli nabrať z misy na stole koľko ste chceli a zo švédskeho stola ste si mohli vybrať a naložiť z cca 7 - 10 druhov rôznych chutne pripavených šalátov. Ozaj nám tam chutilo, boli sme nadmieru spokojné.
Strávila som tu dve noci, bola som milo prekvapená a nadmieru spokojná ...
Asi 3 kilometre od hotela Máj sa nachádza penzión s reštauráciou Rybársky Dvor o ktorom píšem vo svojom ďalšom článku.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára