Zakázaná archeológia alebo zaujímavé nálezy
Spoločnou rusko - čínskou expedíciou v púšti Gobi v Mongolsku v roku 1959 bol nájdený v pieskovci odtlačok, ktorý sa nepodobá žiadnemu fosílnemu reliktu dosiaľ vede známemu. Nevyzerá ani ako stopa, ktorú môže zanechať niektorý nám známy kráčajúci, plaziaci alebo lezúci tvor. Nápadne sa však podobá odtlačku profilovanej podrážky tzv. traktora, aký používali posádky Apolla na Mesiaci ako najpružnejšiu obuv zaisťujúcu pevný postoj za všetkých okolností. Odtlačok je niekoľko desiatok alebo stoviek tisíc rokov starý a nevznikol určite v historických dobách.
J. Alden Mason, americký etnograf a paleoantropológ, našiel pri vykopávkach na peruánskej náhornej planine ozdoby odlievané (nie tepané) z platiny. Materiál sám nie je prekvapujúci. Podivné na celom prípade je, že platina sa taví pri 1773 °C a jej odlievanie je práca pre dobre zariadené metalurgické procesy. Pri použití konvenčných tepelných zdrojov (piecok a tavív) jednoducho platinu spracovávať nemožno, tým menej uviesť do stavu umožňujúceho odlievanie. Kto poznal spôsob, ako dosiahnuť trvalej teploty okolo 1800 °C v dobe, o ktorej predpokladáme, že disponovala len najprostejšími výrobnými prostriedkami? Bola to snáď civilizácia, ktorá podľa starých bolívijských a peruánskych legiend podľahla v boji s neľudským plemenom, ktorého krv nebola červená? Alebo to bolo práve ono plemeno?
Ďalší zaujímavý nález sa našiel i v Číne. V hrobe slávneho vojvodcu Cao Čou žijúceho v rokoch 265 - 316 n. l., bol nájdený pancier, lepšie povedané vojnová košeľa, pošitá doštičkami zo zliatiny 10 % medi, 4 % horčíku a 85 % hliníku. Je známe, že hliník sa vyskytuje v prírode len v zlúčeninách a jeho čistú formu sa podarilo vyrobiť pomerne nedávno. Bola táto košeľa výrobkom Číňanov, alebo treba za ňou hľadať dávno rozvinutú a už zmiznutú civilizáciu?
(zdroj:tajomstva.org)
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára