😉 tu sa dozvieš všetko čo len chceš 😉 teda skoro všetko 😉 ak ti tu niečo chýba, napíš mi na latryna@azet.sk 😉

2. 10. 2009

Korčula

 

krásny zalesnený...
 
Ostrov leží medzi Hvarom a Lastovom, má príjemné podnebie s vysokým počtom hodín slnečného svitu (vyše 2600 v roku). Gréci a Rimania ho nazývali Čierny ostrov podľa rozľahlých lesov a aj dnes patrí medzi najhustejšie zalesnené ostrovy.
Podľa hodnotenia novinárov The Sunday Times a Observer bol ostrov Korčula zaradený medzi TOP 10 ostrovov z celého sveta.
Prevažná časť obyvateľstva sa zaoberá poľnohospodárstvom a rybolovom, ostatní v zariadeniach cestovného ruchu, ktorého význam stále stúpa. Hlavnými obcami sú prímorská Korčula, Vela Luka a Lumbarda a vnútrozemská Smokvica a Blato. Návštevníkom Korčule odporúčame ochutnávku vína Pošip-Čara, posedenie v autentickom prostredí rybárskych domov alebo ochutnávku ustríc v mestečku Ston, či vychýrený pravý panenský olivový olej.
Ostrov má trajektové spojenie so Splitom z Vela Luky (plavba trvá cca 2,5 hodiny), s Drvenikom na Makarskej riviére (do Dominče, prístavu pri meste Korčula, plavba trvá cca 2,5 hodiny), ako aj lodné spojenie s Dubrovníkom, Orebičom na polostrove Pelješac, zastavujú tu aj diaľkové trajekty plávajúce do Talianska a Grécka.
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára